Tablica ogłoszeń

Zapisy do szkoły

Zapraszamy rodziców i dzieci do zapisania się na nadchodzący rok szkolny 2019/20 mailowo:

info@polskaszkolailford.co.uk

lub telefonicznie

w godz 11:00-18:00

Justyna Fronc 07515932855

Uroczyste rozpoczęcie roku

szkolnego już w sobotę

7 września 2019 r. o godz 9:30

Zapraszamy !!!

OFERTA PRACY

Poszukujemy nauczycieli

Oczekiwania:

- wykształcenie filologiczne z uprawnieniami pedagogicznymi

- mile widziana znajomość metodyki pracy w grupach o różnych poziomach zaawansowania

- doświadczenie w pracy z dziećmi

- pasja, energia, kreatywność i chęć rozwoju

Oferujemy:

-udział w warsztatach i szkoleniach

-wsparcie i atrakcyjne wynagrodzenie

Wszelkie pytania od kandydatów, CV oraz list motywacyjny prosimy przesłać na adres email: info@polskaszkolailford.co.uk

Category: Strona glowna
Published: Wednesday, 26 April 2017

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Św. Królowej Jadwigi została założona na jesieni 1956 roku z inicjatywy grupy rodziców mieszkających w Forest Gate.

Nasza szkoła działa pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej za Granicą. Prowadzimy naukę dla dzieci polskich i pochodzenia polskiego mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii. Dzieci przyjmowane są do naszej szkoły, do grupy przedszkolnej, w roku szkolnym, w którym skończą 4 lata.

Zajęcia odbywają się od początku września do końca czerwca, w soboty od godziny 9.30 do 13.15. W roku szkolnym 2019/20 będą to 32 soboty (z wyjątkiem sobót przypadających na okres ferii i wakacji).

Nauka w szkole obejmuje trzy przedmioty: język polski, historię Polski oraz geografię Polski.  W szkole odbywają się także lekcje religii. Program nauczania opracowany jest w celu przygotowania uczniów do egzaminów GCSE, A1 i A2 z języka polskiego.

Nasz cel to szerzenie wiedzy ogólnej o polskiej kulturze, tradycjach i języku polskim, utrwalanie wśród dzieci poczucia polskiej tożsamości i patriotyzmu, a także niesienie radości płynącej z przebywania z rówieśnikami dzielącymi podobne dziedzictwo kulturowe.