Nauka i uroczystości

Category: O szkole Published: Wednesday, 26 April 2017

Celem naszej Szkoły jest szerzenie wiedzy ogólnej o polskiej kulturze, tradycjach i języku polskim.

Podstawowym naszym dążeniem jest utrwalanie wśród dzieci poczucia polskiej tożsamości i patriotyzmu, kultywowanie języka polskiego oraz pogłębianie znajomości literatury, polskich tradycji, historii i geografii.

Nauka w szkole obejmuje trzy przedmioty: język polski, historię Polski oraz geografię Polski. W szkole odbywają się także lekcje religii.

Program nauczania opracowany jest w celu przygotowania uczniów do angielskich egzaminów GCSE i A‑Level z języka polskiego jako obcego. Uczniowie naszej Szkoły licznie przystępują do tych egzaminów i osiągają imponujące wyniki.

W roku szkolnym 2018/19 nasi uczniowie/uczennice otrzymali:

Klasa GCSE

10 uczniów/uczennic - grade 9

5 uczniów/uczennia - grade 8

1 uczeń/uczennica - grade 7

1 uczeń/uczennica - grade 5

Klasa A-Level

6 uczniów/uczennic - A

1 uczeń/uczennica - B

W programie zajęć są również przygotowania dzieci do występów na akademiach związanych z obchodami rocznic polskich wydarzeń historycznych (Odzyskania Niepodległości i Konstytucji 3 Maja) i z okazji świąt (Jasełka) oraz Dnia Rodziny. Na stałe w kalendarzu szkolnych uroczystości wpisane jest pasowanie na Przedszkolaka oraz pasowanie na Ucznia.

Nasza Szkoła ma 22 klasy, a liczba uczniów w klasach nie przekracza 25.

Nasze Grono Pedagogiczne liczy około 60 osób, w którego skład wchodzą nauczyciele, asystenci i wolontariusze.

Nauczyciele naszej Szkoły posiadają dyplomy magisterskie zarówno rodzimych, jak brytyjskich uniwersytetów. Wielu z nich pracuje w szkołach angielskich jako pedagodzy.

Wszystkie osoby, które mają kontakt z dziećmi posiadają dokumenty o niekaralności DBS oraz regularnie uczestniczą w warsztatach i szkoleniach organizowanych przez Zarząd Główny Polskiej Macierzy Szkolnej (PMS), Zrzeszenie Nauczycieli w Wielkiej Brytanii oraz wielu innych zaproponowanych kursach doszkalających, które oferujemy w ramach własnego potencjału szkoleniowego lub w wybranych instytucjach na terenie Wielkiej Brytanii i Polski.

W klasach nauczania początkowego tj. w klasach 0-III, zatrudniamy dodatkowo asystentów. W programie nauczania tych klas przewidziane są również lekcje w plenerze/wycieczki np. na farmę czy do lasu.

W klasach IV-VIII oferujemy lekcje z historii i geografii prowadzone przez dodatkowego nauczyciela.

W klasach 0-IV oferujemy lekcje religii prowadzone przez księdza i dodatkowego nauczyciela.

Nasi uczniowie reprezentują Szkołę w różnych konkursach i uroczystościach międzyszkolnych, np. w Konkursie Pięknego Czytania w POSK’u, ‘Być Polakiem’ w Polsce i wielu innych. W Szkole odbywają się również różnego rodzaju imprezy poszerzające wiedzę ogólną o świecie, wydarzeniach i sławnych Polakach, a także dla naszych Uczniów mamy ciekawą i rozwijającą ofertę wewnątrzszkolnych konkursów tj. Mistrz/Mistrzyni czytania i dedukowania czy konkurs ortograficzny „Walka z Bykami”.

W ciągu roku organizujemy imprezy i zajęcia dodatkowe dla dzieci, aby uatrakcyjnić i umilić czas spędzony w szkole tj:

• w grudniu jest to spotkanie z Mikołajem, a przed Wielkanocą - z Zajączkiem.
  • zabawę karnawałowa dla najmłodszych
  • przedstawienia teatralne
  • dzień otwarty
  • inne imprezy i spotkania celem poszerzenia oferty edukacyjnej dla naszych uczniów
  • zapraszamy też wielu znamienitych gości, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą mają za zadanie zmotywować do działania Uczniów.
  • wycieczkę autokarem na zgrupowania Polskich Szkół Sobotnich w Laxton Hall lub do znanych, popularnych miejsc zabaw dla dzieci i młodzieży.

Oferujemy:

• szereg różnorodnych klubów pozalekcyjnych, które pozwalają rozwijać się uczniom w wybranych dziedzinach sportowych i artystycznych,
  • zajęcia wyrównawcze dla uczniów z potrzebami edukacyjnymi,
  • dodatkowe zajęcia edukacyjne dla uczniów klas egzaminacyjnych.

Prowadzimy sklepik szkolny, który jest bardzo popularny zarówno wśród Uczniów/Uczennic jak i Rodziców/Opiekunów.